Tüm HABERLER
 • Hayata Sanat Kadına Hayat Projesinde Ebru Desenli Fularlar Dönemi

  İKÇÜSEM koordinatörlüğünde yürütülen ve başarıyla tamamlanan Hayata Sanat Kadına Hayat AB projesi sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamında Konak Halk Eğitim Merkezi ile koordineli gerçekleştirilen atölye çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kursiyer kadınlarımız, kendilerine Öğretim Elemanı Mustafa Akgül ve Öğretim Elemanı M.Nedim Aksu'nun eşlik ettiği bu atölye çalışmalarında, çeşitli boyut ve desenlerde ebru baskılı fulâr çalışmaları yaparak ürün kataloglarını genişletiyorlar. Çalışmalar sonunda proje kapsamında almış oldukları el sanatları eğitimlerini ürün yelpazelerini farklı çalışmalarla zenginleştirerek pratiğe dökmekte ve yine proje kapsamında almış oldukları satış, pazarlama ve girişimcilik eğitimleriyle bu çalışmaları görücüye çıkarıyorlar.

 • İKÇÜSEM'den Gençlik ve Spor Bakanlığı Destekli İki Proje Daha!

  İKÇÜSEM koordinatörlüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerine yapılan başvurulardan Global Gençler Projesi ile Genç Hattatlar Projesi desteklenmeye hak kazanmış olup İKÇÜ öğrencilerinden oluşan ekipleriyle proje hazırlık çalışmalarına başlamışlardır. Proje süresince İKÇÜSEM rehberliğinde gerçekleştirilecek olan çalışmalarla gençlerimizin sanatsal ve meslekî yetiler kazanarak sivil toplum çalışmalarında daha aktif yer almaları sağlanacak olup proje çıktılarının ulusal ve uluslararası düzeyde yaygınlık kazanması ve öğrencilerimizin bu alanlarda deneyim kazanmaları başlıca hedeflerimiz arasındadır. Bu çerçevede geleneksel el sanatlarına yönelik kurslar ile ihracat tekniğine yönelik eğitim faaliyetleri düzenlenecektir. Ayrıca yine projeler kapsamında müze gezileri ile uluslararası fuarlara katılım sağlanacaktır.

 • İKÇÜSEM’den Diyanet Vakfı KAGEM’e Hüsn-i Hat Eğitimi Desteği

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Türk Diyanet Vakfı Kadın ve Gençlik Merkezi İzmir Şubesi bünyesinde Hüsn-i Hat dersleri verilmeye başlandı. 12 Aralık 2017 tarihinden bu yana devam eden eğitimde kursiyerlere Celi Sülüs meşkleri verilmektedir. Öğretim Elemanı Mustafa Nedim Aksu tarafından sürdürülen eğitimlere katılım oldukça yüksek olup kursiyerlere ileri düzey eğitimler hususunda da rehberlik edilmektedir.

 • Proje Değerlendirme Eğitim ve Uygulama Programı Gerçekleşti

  Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde 03-09 Mayıs 2018 tarihlerinde Aydın'da gerçekleştirilen Proje Değerlendirme Eğitim ve Uygulama Programı'na İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi SEM Müdürü Dr. Öğr. Üy. Tolga Şentürk eğitimci olarak katıldı. Bilhassa AB projeleri özelinde proje hazırlanışı, proje değerlendirmesi ve bütçelendirme gibi konularda eğitim veren Dr. Öğr. Üy. Tolga Şentürk, İKÇÜSEM'in bugüne kadar yürütmüş olduğu projelerden kazanmış oldukları deneyimleri aktardı. Ulusal ve uluslararası projelerde yaptıkları çalışmalarla İzmir bölge genelinde sesini duyuran İKÇÜSEM bünyesinde gerçekleştirilen eğitim programlarına böylece bir yenisi daha eklenmiş oldu.

 • "Hayata Sanat Kadına Hayat" Projesinde Yeni Safha

  İKÇÜSEM ve Kadın Haklarını Koruma Derneği tarafından yürütülerek başarıyla tamamlanan "Hayata Sanat Kadına Hayat" AB projesinin sürdürülebilirliği kapsamında çalışmalar devam ediyor. Bu bağlamda İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak halk eğitim merkezleri ile işbirliği içerisinde hat ve ebru kursları hayata geçirilmişti. Aynı zamanda proje kursiyerlerinin de irtibatının sağlandığı bu kurslarda, kursiyer kadınlarımızın zaman zaman el sanatları eğitmenleriyle bir araya gelebildiği atölye çalışmaları düzenleniyor. Öğretim Elemanı M.Nedim Aksu rehberliğinde Hat Kursu ve Öğretim Elemanı Mustafa Akgül rehberliğinde düzenlenen Ebru Kursu atölye çalışmalarında ileri hat ve ebru teknikleri öğretilerek kursiyerlerin sanatsal gelişimlerinde yeni safhaların önü açılıyor.

 • Uygulamalı Eğitimler Kapsamında İKÇÜSEM'den Firma Ziyareti!

  İKÇÜSEM bünyesinde Medya ve İletişim Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üy. Tolga Şentürk tarafından verilen Satış Yöneticiliği Sertifika Programı kapsamında kursiyer öğrencilerimiz saha çalışması yaparak firma ziyareti gerçekleştirdi. İzmir'de faaliyette olan Ürper Gıda Ltd. Şti. firmasını ziyaret eden öğrenciler satış yöneticiliğinin pratik iş hayatındaki yansımaları ve süreçlerin nasıl yönetildiğine dair bizzat firma yöneticilerinden bilgi alarak edindikleri teorik bilginin gerçek iş hayatındaki izdüşümünü bilfiil yakından tanıma fırsatı buldu. Ziyaretten hoşnut kalan ve gayet verimli geçtiğini belirten öğrenciler eğitimlerini başarıyla tamamlayarak kurs sonunda sertifikalarını almaya hak kazandı.

 • Kursiyer Kadınlarımızın Çalışmaları Dünya Kadınlar Günü'nde İzmir Fuarı'ndaydı!

  İKÇÜSEM ile Kadın Haklarını Koruma Derneği'nin yürütmüş olduğu "Hayata Sanat Kadına Hayat" AB projesi çalışmaları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında İzmir Fuarı'nda görücüye çıktı. Projemiz için ayrı bir standın ayrıldığı fuar, hafta boyunca ulusal ve uluslararası birçok ziyaretçinin akınına uğradı. Proje çıktılarının kalıcı ve sürdürülebilir olması adına yürütülen bu faaliyetler ile kursiyerlerimize proje sonrasında da destek verilmeye devam ederken gerek üniversitemiz gerekse de Kadın Haklarını Koruma Derneği vasıtasıyla kursiyer kadınlarımızın çalışmalarının tanıtım ve yayımına katkıda bulunuluyor.

 • Kursiyerlerimizin Çalışmaları Dünya Kadınlar Günü'nde Görücüye Çıkıyor

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında İzmir Fuarı'nda hafta boyu düzenlenecek olan etkinliklerin hazırlıkları tamamlandı. İKÇÜSEM ile Kadın Haklarını Koruma Derneği'nin yürütmüş olduğu "Hayata Sanat Kadına Hayat" AB projesi kursiyerlerinin çalışmalarının da sergileneceği fuarda kursiyer kadınlarımızın çalışmalarını ön plâna çıkaracak adımlar atılıyor. Proje çıktılarının kalıcı ve sürdürülebilir olması adına yürütülen bu faaliyetler ile kursiyerlerimize proje sonrasında da destek verilmeye devam ediyor.

 • Proje Sonrası Sürdürülebilirlik Çalışmaları Devam Ediyor

  İKÇÜSEM ve Kadın Haklarını Koruma Derneği tarafından yürütülerek başarıyla tamamlanan "Hayata Sanat Kadına Hayat" AB projesinin sürdürülebilirliği kapsamında çalışmalar devam ediyor. Bu bağlamda İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak halk eğitim merkezleri ile işbirliği içerisinde hat ve ebru kursları hayata geçirildi. Aynı zamanda proje kursiyerlerinin de irtibatının sağlandığı bu kurslarda, kursiyer kadınlarımızın zaman zaman el sanatları eğitmenleriyle bir araya gelebildiği atölye çalışmaları düzenleniyor.

 • Robotik Kodlama ve Maker Eğitimen Eğitimi Kursundan Renki Sahneler

  İKÇÜSEM koordinatörlüğünde yürütülen Robotik Kodlama ve Maker Eğitmen Eğitimi kursunda sona yaklaşılırken lego, mBot ve 3D yazıcıları monte/demonte etme ve uygulama safhalarına geçildi. Katılımcılar büyük bir iştiyakla eğitimi sürdürürken İKÇÜSEM Konak Eğitim Merkezi renkli görüntülere sahne oldu. Eğitimin sonunda gerekli şartları sağlayan katılımcıların bu alandaki temel yetkinliği sertifikalandırılacak olup yoğun talep üzerine ikinci bir kursun başlama tarihi 17 Şubat 2018 olarak belirlendi. Eğitim programına dahil olmak isteyen katılımcılar ön kayıtlarını vakit kaybetmeden KURS BAŞVURU sayfasından yapabilirler.

 • Müzik Terapisi Eğitim Programı Tanıtım Kaydı Yayınlandı

  16-24 Şubat 2018 tarihleri arasında İKÇÜSEM koordinatörlüğünde alanında uzman bir kadro ile gerçekleştirilecek olan Müzik Terapisi Eğitim Programı tanıtım kayıtları sosyal medyada dönmeye başladı. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Melike Tekindal, Uzman Müzik Eğitmeni Zafer Gülenç ve Uzman Klinik Psikolog Aslı Yıkgeç Şen gibi değerli isimlerin eğitmenliğini yapacağı programın uygulama bölümü ise Bornova Özel Erke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleşecektir. Tanıtım kaydını izlemek için lütfen tıklayınız. Not: Eğitim programına ana menüde yer alan KURS BAŞVURU sayfasından başvurabileceğiniz gibi eğitim programı ile ilgili detaylara da bu sayfaya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Toplam 11
Başa Dön