Tüm HABERLER
 • MEF International School Bahar Şenliklerinde İKÇÜ-SEM'den Ebrû Sanatı Etkinliği

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi olarak MEF International School Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte Ebru Sanatı Workshop gerçekleştirildi. Yabancı ülkelerden gelen öğrenciler ve velilerinde katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türk Sanatları Standına ilgi büyük oldu. Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi Sanat Eğitmeni Mustafa AKGÜL tarafından Ebrû Sanatı gösterimi gerçekleştirildi. Gösterim ardından katılımcılar tekne başına geçerek kendi ebrularını yapma imkanı buldurlar. Etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıkarken, Geleneksel Türk El Sanatlarımız hakkında tanıtım ve bilgilendirme yapıldı.

 • Ticari İha 0 & 1 Pilotluk Eğitimi Sertifika Programı

  Ticari İha 0 Pilotluk Eğitimi Sertifika Programı Programın Amacı ve İçeriği 22.02.2016 tarihinde yayımlanan İnsansız Hava Araçları talimatı kapsamında ticari amaçlı insansız hava aracı kullanıcılarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş eğitim kuruluşlarından kullandıkları insansız hava aracının sınıfına göre eğitim görmüş ve sertifika almaya hak kazanmış olmaları gerekmektedir. Bu talimat kapsamında gerekli sertifikayı katılımcılara sağlamak amacı ile insansız hava aracı eğitimi verilecektir. Programın Hedef Kitlesi Ticari veya hobi amaçlı insansız hava aracı kullanmak isteyenler hedeflenmektedir. İHA 0 MODÜLÜ 12 saat teorik 3 saat pratik toplam 15 saat İHA Tanıtım Hava Hukuku ve Sorumluluklar Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri Meteoroloji ATC Usulleri ve Havacılık Freyzolojisi Seyrüsefer ve Operasyon Kumanda Edilebilir Sistemler İtki Sistemleri Aviyonik Sistemler Bakım ve Onarım Uygulama (Pratik Eğitim) Program Katılım Ücreti  :  600 TL Tüm üniversite öğrencilerine % 50 ve İkçü personeline %20 indirim uygulanacaktır. Eğitim sonunda SHGM onaylı sertifika verilecektir. Ticari İha 1 Pilotluk Eğitimi Sertifika Programı Programın Amacı ve İçeriği 22.02.2016 tarihinde yayımlanan İnsansız Hava Araçları talimatı kapsamında ticari amaçlı insansız hava aracı kullanıcılarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş eğitim kuruluşlarından kullandıkları insansız hava aracının sınıfına göre eğitim görmüş ve sertifika almaya hak kazanmış olmaları gerekmektedir. Bu talimat kapsamında gerekli sertifikayı katılımcılara sağlamak amacı ile insansız hava aracı eğitimi verilecektir. Programın Hedef Kitlesi Ticari veya hobi amaçlı insansız hava aracı kullanmak isteyenler hedeflenmektedir. İHA 1 MODÜLÜ 36 saat teorik 3 saat pratik toplam 39 saat İHA Tanıtım Hava Hukuku ve Sorumluluklar Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri Meteoroloji ATC Usulleri ve Havacılık Freyzolojisi Seyrüsefer ve Operasyon Kumanda Edilebilir Sistemler İtki Sistemleri Aviyonik Sistemler Bakım ve Onarım Uygulama (Pratik Eğitim) Program Katılım Ücreti  :  900 TL Tüm üniversite öğrencilerine % 50 ve İkçü personeline %20 indirim uygulanacaktır. Eğitim sonunda SHGM onaylı sertifika verilecektir.    

 • İKÇÜSEM'den Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne Sanat Eğitimi Desteği

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından İzmir Konak Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılan Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar bölümü öğrencilerine İKÇÜSEM  Sanat Eğitmenleri tarafından Hüsn-i Hat ve Temel Sanat Eğtimi dersleri verilmeye başlandı. Türkiye çapında "Proje Okul" vasfıyla Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar bölümü barındıran üç okuldan biri olan Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini  Özel Yetenek Sınavı ile seçildi.  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Öğretim Elemanı Mustafa Nedim Aksu ve Öğretim Elemanı Mustafa Akgül  tarafından sürdürülen eğitimler öğrencilerin ilgi odağı oldu. Öğrenciler kısa zaman zarfında ilerleme kaydettiler. Verilen temel eğitim ile Üniversitelerin ilgili alanlarına yerleşmeleri konusunda destek olunmaktadır. 

 • "İhracat Lojistiği ve Endüstri 4.0" İnteraktif Söyleşi

  Gençlik Projeleri Destek Progtamı (2018/1) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi taafından yürütülen "Global Gençler Projesi" kapsamında DHL lojistik Satış Müdürü Harun Bilen tarafından İhracat Lojistiği ve Endüstri 4.0 Söyleşisi gerçekleştirildi. Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tolga Şentürk'ün moderatörlük yaptığı etkinliğe proje öğrencilerinin yanı sıra Akademik ve İdari Personel ve diğer İKÇÜ öğrencileri katıldı. Geniş bir katılımın olduğu gözlenen etkinlik konu ve kapsamıyla ilgi odağı oldu.

 • Kariyer Fırsatları ve İş Deneyimi İnteraktif Söyleşi

  Gençlik Projeleri Destek Progtamı (2018/1) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi taafından yürütülen "Global Gençler Projesi" kapsamında Aktaşlar Lezzetler Grubu İhracat Pazarlama Grup Müdürü Sırrı Toplallı tarafından Kariyer Fırsatları ve İş Deneyimi Söyleşisi gerçekleştirildi. Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tolga Şentürk'ün moderatörlük yaptığı etkinliğe proje öğrencilerinin yanı sıra Akademik ve İdari Personel ve diğer İKÇÜ öğrencileri katıldı. Geniş bir katılımın olduğu gözlenen etkinlik konu ve kapsamıyla ilgi odağı oldu.

 • Sosyal Medya Yönetimi ve İş Fırsatları İnteraktif Söyleşi

  Gençlik Projeleri Destek Progtamı (2018/1) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi taafından yürütülen "Global Gençler Projesi" kapsamında Dijital Stratejist Ömer Aygün tarafından Sosyal Medya Yönetimi ve İş Fırsatları Söyleşisi gerçekleştirildi. Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tolga Şentürk'ün moderatörlük yaptığı etkinliğe proje öğrencilerinin yanı sıra Akademik ve İdari Personel ve diğer İKÇÜ öğrencileri katıldı. Geniş bir katılımın olduğu gözlenen etkinlik konu ve kapsamıyla ilgi odağı oldu.

 • Hayata Sanat Kadına Hayat Projesinde Ebru Desenli Fularlar Dönemi

  İKÇÜSEM koordinatörlüğünde yürütülen ve başarıyla tamamlanan Hayata Sanat Kadına Hayat AB projesi sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamında Konak Halk Eğitim Merkezi ile koordineli gerçekleştirilen atölye çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kursiyer kadınlarımız, kendilerine Öğretim Elemanı Mustafa Akgül ve Öğretim Elemanı M.Nedim Aksu'nun eşlik ettiği bu atölye çalışmalarında, çeşitli boyut ve desenlerde ebru baskılı fulâr çalışmaları yaparak ürün kataloglarını genişletiyorlar. Çalışmalar sonunda proje kapsamında almış oldukları el sanatları eğitimlerini ürün yelpazelerini farklı çalışmalarla zenginleştirerek pratiğe dökmekte ve yine proje kapsamında almış oldukları satış, pazarlama ve girişimcilik eğitimleriyle bu çalışmaları görücüye çıkarıyorlar.

 • İKÇÜSEM'den Gençlik ve Spor Bakanlığı Destekli İki Proje Daha!

  İKÇÜSEM koordinatörlüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerine yapılan başvurulardan Global Gençler Projesi ile Genç Hattatlar Projesi desteklenmeye hak kazanmış olup İKÇÜ öğrencilerinden oluşan ekipleriyle proje hazırlık çalışmalarına başlamışlardır. Proje süresince İKÇÜSEM rehberliğinde gerçekleştirilecek olan çalışmalarla gençlerimizin sanatsal ve meslekî yetiler kazanarak sivil toplum çalışmalarında daha aktif yer almaları sağlanacak olup proje çıktılarının ulusal ve uluslararası düzeyde yaygınlık kazanması ve öğrencilerimizin bu alanlarda deneyim kazanmaları başlıca hedeflerimiz arasındadır. Bu çerçevede geleneksel el sanatlarına yönelik kurslar ile ihracat tekniğine yönelik eğitim faaliyetleri düzenlenecektir. Ayrıca yine projeler kapsamında müze gezileri ile uluslararası fuarlara katılım sağlanacaktır.


Toplam 8
Başa Dön